
Sunway 51.2V 200Ah 10kWh European Warehouse Wall Mounted Lithium Battery
| Model Number: | LFPWall 10K |
| Capacity: | 10.24KWH |
| Battery Rated Voltage: | 51.2V |
| Dimensions(mm): | 694*581*219 |
| Weight(kg): | 96 |

| Model Number: | LFPWall 10K |
| Capacity: | 10.24KWH |
| Battery Rated Voltage: | 51.2V |
| Dimensions(mm): | 694*581*219 |
| Weight(kg): | 96 |

Power Bank Solar residential storage 51.2V 100Ah 150Ah 200Ah LiFePO4 Lithium Battery pack
| Model Number: | SWB48150 |
| Capacity: | 7680WH |
| Battery Rated Voltage: | 51.2V |
| Dimensions(mm): | 480*678*178 |
| Weight(kg): | 60 |

Grade A lithium battery manufacturing 51.2V 50Ah 2.5Kwh lithium battery for sale
| Model Number: | LFPWall 2500 |
| Capacity: | 2.56KWH |
| Battery Rated Voltage: | 51.2V |
| Dimensions(mm): | 537*365*196 |
| Weight(kg): | 30 |

The HRH-5200 is a high-performance rack-mounted LiFePO₄ energy storage system designed for both scalability and reliability. With a modular configuration ranging from 5.22kWh to 62.64kWh, it offers flexible solutions for residential, commercial, and industrial applications. The system features a specially designed BMS with three-level overcurrent protection, ensuring optimal safety and longevity.
Engineered for efficiency, the HRH-5200 delivers over 6000 cycles at 90% depth of discharge, with wide compatibility via RS485/CAN communication protocols for seamless integration with mainstream inverter brands. Its plug-and-play modular design simplifies installation and maintenance, making it an ideal choice for reliable, long-term energy storage.
| Model Number: | HRH-5200 |
| Cell Type | LiFePO₄ |
Cycle Life | ≥6000 |
| Communication | RS485 / CAN |
| Operation Temperature | 0–50°C |

| Model Number | SW-6030 |
| Battery type | LifePO4 Battery(LFP) |
| Battery Rated Voltage | 60V |
| Communication | RS485 |
| Weight(kg) | 15.8kg |

| Model Number | SE-G5.1 Pro-B |
Dimension | 440*133*540mm |
Weight(Kg) | 45KG |
| Nominal Voltage (V) | 51.2V |
Nominal Capaaity (AH) | 100Ah/ 5.12kwh |

1004.8Wh of energy per unit. The CATL 314Ah LiFePO4 cell utilizes a standardized physical footprint. Integrators can maximize ESS rack density using existing module and thermal frameworks without additional hardware redesign.
| Typical capacity | 314 Ah |
| Storage temperature | -35~60°C |
| Cell Weight | 5.49±0.30Kg |
| Cycle performance | 7000 Cycles@70%SOH |

Grade A lithium battery manufacturing 51.2V 200Ah 10Kwh lithium battery for sale
| Model Number: | LFPWall 5000 |
| Capacity: | 5.12KWH |
| Battery Rated Voltage: | 51.2V |
| Dimensions(mm): | 542*468*197 |
| Weight(kg): | 52 |

| Model Number: | SW51B100TW3 |
| Capacity: | 5KWH |
| Battery Rated Voltage: | 51.2V |
| Dimensions(mm): | 450*210*555mm |
| Weight(kg): | 50±0.5Kg |

Models | SW25100 | SW25200 |
Chemistry | LiFeP04 | |
Nominal Voltage | 25.6V | |
Nominal Capacity | 100Ah(C5,25°C) | 200Ah(C5,25°C) |
Energy | 2560Wh | 5120Wh |
Internal Resistance | ≤50mQ | |
If you have questions or suggestions,please leave us a message,we will reply you as soon as we can!

Floor 10, Building 7, Cross-Border E-Commerce Supervision Zone, 50 Meters North Of Huguang Road And Qianzhang Road, Hefei, Anhui, China
COPYRIGHT © 2023. SUNWAY SOLAR CO., LTD.丨ALL RIGHTS RESERVED.
