
Sunway Growatt 4000W 10000W 400V Three Phase Hybrid Solar Inverter
Gorwatt 4000w 10000w 400V Hybrid Solar Inverter for Solar Power System
| Model Number: | SPH4000~10000 |
| Output power: | 4-10kw |
| Output Voltage: | 400V |
| Size: | 505*453*198mm |
| Weight: | 28KG |

Gorwatt 4000w 10000w 400V Hybrid Solar Inverter for Solar Power System
| Model Number: | SPH4000~10000 |
| Output power: | 4-10kw |
| Output Voltage: | 400V |
| Size: | 505*453*198mm |
| Weight: | 28KG |

SUNWAY 3.5 kw 5kw MPPT solar inverters 3000w 5000w solar power inverter 230 volt inverter off grid for solar system
| Model Number: | SK 5500P-48L |
| Output power: | 5.5kw |
| Output Voltage: | 230V |
| Size: | 448*295*129mm |
| Weight: | 10KG |

Hybrid solar inverter have function of both on grid inverter and off grid inverter supply Intelligent energy management system for home
| Model Number: | AF5K-DH |
| Output power: | 3-10kw |
| Output Voltage: | 220V |
| Size: | 560*400*229 mm |
| Weight: | 25KG |

| Model Number: | Solis S6-GC(80-125)K |
| Brand Name | Solis |
| Output Voltage: | 3/N/PE, 220 V / 380 V; 3/N/PE, 230 V / 400 V |
| Size(mm): | 1014 * 567 * 345 |
| Weight(KG): | 96 |

System Energy | 7KW, 8KW, 9KW, 10KW |
| Output Type | Single |
| Type | DC/AC Inverters |
| Input Voltage | 360V |
| Output Voltage | 220V,230V,240V |
| Output Current | 33.6A, 38.3A, 45A, 50A |
| Certificate | CE/IEC |

High quality microinverter 2000w 220V On grid inverter for Home Energy Storage Systems
| Model Number: | SW-2000 |
| Output power: | 2000w |
| Output Voltage: | 120/230V |
| Size: | 370 x 300 x 41.6 mm |
| Weight: | 3.0KG |

Support for Time-of-use Optimization
Configurable Operation Modes
AFCl (Optional) & Rapid Shutdown Ready
Build in Anti-feed-in Function
200% unbalanced output, each phase (Below 10kW)

Hybrid solar inverter have function of both on grid inverter and off grid inverter supply Intelligent energy management system for home
| Model Number: | AF6K-SL |
| Output power: | 1-6kw |
| Output Voltage: | 220V |
| Size: | 370 x 513 x 192mm |
| Weight: | 17KG |

| Model Number: | S6-EH3P(29.9-50)K-H |
| Brand Name | Solis |
| Output Voltage: | 3/N/PE, 220 V / 380 V; 3/N/PE, 230 V / 400 V |
| Size(mm): | 530* 880* 290 |
| Weight(KG): | 73 |

Deye Solar inverters have been installed in more than 60 countries (e.g. Australia, Brazil, India, the UK, Germany, Italy,Belgium, Spain etc.)
| Model Number | SUN-5/6/8/10/12/15/20/25K-SG01HP3-EU-AM2 |
| Output power | 8KW/10KW/12KW/15KW/20KW |
| Output Voltage | 380/400Vac (three phase) |
| Size(W*H*D)[mm] | 408*638*237 |
| Weight[kg] | 30.5 |
If you have questions or suggestions,please leave us a message,we will reply you as soon as we can!

Floor 10, Building 7, Cross-Border E-Commerce Supervision Zone, 50 Meters North Of Huguang Road And Qianzhang Road, Hefei, Anhui, China
COPYRIGHT © 2023. SUNWAY SOLAR CO., LTD.丨ALL RIGHTS RESERVED.
