
Sunway 30kW 40kW 50kW 60kW Three Phase On-Grid Solar Power Inverter
| System Energy | 30KW, 36KW, 40KW, 50KW, 60KW |
| Output Type | Three Phase |
| Type | DC/AC Inverters |
| Input Voltage | 620V |
| Output Voltage | 230/400V |

| System Energy | 30KW, 36KW, 40KW, 50KW, 60KW |
| Output Type | Three Phase |
| Type | DC/AC Inverters |
| Input Voltage | 620V |
| Output Voltage | 230/400V |

Hybrid solar inverter have function of both on grid inverter and off grid inverter supply Intelligent energy management system for home
| Model Number: | AF6K-SL |
| Output power: | 1-6kw |
| Output Voltage: | 220V |
| Size: | 370 x 513 x 192mm |
| Weight: | 17KG |

Deye Solar inverters have been installed in more than 60 countries (e.g. Australia, Brazil, India, the UK, Germany, Italy,Belgium, Spain etc.)
| Model Number: | SUN-5/6/8/10/12K-SG04LP3 |
| Output power: | 5-12KW |
| Output Voltage: | Single Phase 230V,3 Phase 480V |
| Size: | 422 x 658 x 254mm |
| Weight: | 38kg |

Support for Time-of-use Optimization
Configurable Operation Modes
AFCl (Optional) & Rapid Shutdown Ready
Build in Anti-feed-in Function
200% unbalanced output, each phase (Below 10kW)

Gorwatt 3000w 6000w 230V Hybrid Solar Inverter for Solar Power System
| Model Number: | SPH3000~6000 |
| Output power: | 3-6kw |
| Output Voltage: | 230V |
| Size: | 37.5*35*16mm |
| Weight: | 10.8KG |

Commercial Use 10KW 12KW 18KW 20KW 3 Phase Growatt Grid Tied Solar Inverter With High Quality
| Model Number: | MOD 10000TL3-X |
| Output power: | 3-15kw |
| Output Voltage: | 380V |
| Size: | 425*387*178mm |
| Weight: | 14KG |

Deye Solar inverters have been installed in more than 60 countries (e.g. Australia, Brazil, India, the UK, Germany, Italy,Belgium, Spain etc.)
| Model Number | SUN-5/6/8/10/12/15/20/25K-SG01HP3-EU-AM2 |
| Output power | 8KW/10KW/12KW/15KW/20KW |
| Output Voltage | 380/400Vac (three phase) |
| Size(W*H*D)[mm] | 408*638*237 |
| Weight[kg] | 30.5 |

High quality Deye microinverter 1000w 220V On grid inverter for Home Energy Storage Systems
| Model Number: | SUN1000G3-EU-230 |
| Output power: | 1000w |
| Output Voltage: | 60V |
| Size: | 212×230×40mm |
| Weight: | 3.15KG |

Deye Solar inverters have been installed in more than 60 countries (e.g. Australia, Brazil, India, the UK, Germany, Italy,Belgium, Spain etc.)
| Model Number: | SUN-16K-SG01LP1-EU |
| Output power: | 16KW |
| Output Voltage: | 230V |
| Size: | 464*763*282(mm) |
| Weight: | 52KG |

Deye Solar inverters have been installed in more than 60 countries (e.g. Australia, Brazil, India, the UK, Germany, Italy,Belgium, Spain etc.)
| Model Number: | SUN-8K-SG01LP1-EU |
| Output power: | 8kw |
| Output Voltage: | 230V |
| Size: | 420W*670H*233D(mm) |
| Weight: | 32KG |
If you have questions or suggestions,please leave us a message,we will reply you as soon as we can!

Floor 10, Building 7, Cross-Border E-Commerce Supervision Zone, 50 Meters North Of Huguang Road And Qianzhang Road, Hefei, Anhui, China
COPYRIGHT © 2023. SUNWAY SOLAR CO., LTD.丨ALL RIGHTS RESERVED.
