
Low Voltage Deye SE-G5.1 Pro-B 51.2V 100Ah Lifepo4 Battery
| Model Number | SE-G5.1 Pro-B |
Dimension | 440*133*540mm |
Weight(Kg) | 45KG |
| Nominal Voltage (V) | 51.2V |
Nominal Capaaity (AH) | 100Ah/ 5.12kwh |

| Model Number | SE-G5.1 Pro-B |
Dimension | 440*133*540mm |
Weight(Kg) | 45KG |
| Nominal Voltage (V) | 51.2V |
Nominal Capaaity (AH) | 100Ah/ 5.12kwh |

Power Bank Solar residential storage 51.2V 100Ah 150Ah 200Ah LiFePO4 Lithium Battery pack
| Model Number: | SWB48150 |
| Capacity: | 7680WH |
| Battery Rated Voltage: | 51.2V |
| Dimensions(mm): | 480*678*178 |
| Weight(kg): | 60 |

| Model Number | SW-6030 |
| Battery type | LifePO4 Battery(LFP) |
| Battery Rated Voltage | 60V |
| Communication | RS485 |
| Weight(kg) | 15.8kg |

SUNWAY’s 6KW 5KWH All-in-One Residential Energy Storage System integrates a 6kW hybrid inverter, a 5.12kWh lithium iron phosphate (LiFePO₄) battery, and intelligent monitoring into a single compact unit. Designed for both on-grid and backup scenarios, this system ensures seamless energy management for households.
| Model Number: | SW6KW5KWH-IO-SL-A |
Nominal Capacity | 100ah |
Cycle Life | 6000 |
| Size(mm): | 630*226*765mm |
| Weight(KG): | 63.8 |

●Longer Cycle Life
●Efficient Energy Storage
●Fast Charging & Discharging
●Safe & Durable

| Model Number: | SW51B100TW3 |
| Capacity: | 5KWH |
| Battery Rated Voltage: | 51.2V |
| Dimensions(mm): | 450*210*555mm |
| Weight(kg): | 50±0.5Kg |

1004.8Wh of energy per unit. The CATL 314Ah LiFePO4 cell utilizes a standardized physical footprint. Integrators can maximize ESS rack density using existing module and thermal frameworks without additional hardware redesign.
| Typical capacity | 314 Ah |
| Storage temperature | -35~60°C |
| Cell Weight | 5.49±0.30Kg |
| Cycle performance | 7000 Cycles@70%SOH |

| Capacity | 51.2V100AH |
| Chemistry | LFP |
| Module Capacity (kWh) | 5 |
| IP Level | IP54 |
| Communication | CAN |
| Cycle Times | 6000 |

Grade A lithium battery manufacturing 51.2V 50Ah 2.5Kwh lithium battery for sale
| Model Number: | LFPWall 2500 |
| Capacity: | 2.56KWH |
| Battery Rated Voltage: | 51.2V |
| Dimensions(mm): | 537*365*196 |
| Weight(kg): | 30 |
If you have questions or suggestions,please leave us a message,we will reply you as soon as we can!

Floor 10, Building 7, Cross-Border E-Commerce Supervision Zone, 50 Meters North Of Huguang Road And Qianzhang Road, Hefei, Anhui, China
COPYRIGHT © 2023. SUNWAY SOLAR CO., LTD.丨ALL RIGHTS RESERVED.
