
Sunway Growatt 50kW 60kW 70kW On Grid Solar System
| Model Number: | SWG-50KW-ON |
| System Type: | On Grid Solar System |
| Solar Power: | 50kW, 70KW |
| Output Voltage: | 380-400V |
| Certificate: | CE/TUV, CE/TUV |

| Model Number: | SWG-50KW-ON |
| System Type: | On Grid Solar System |
| Solar Power: | 50kW, 70KW |
| Output Voltage: | 380-400V |
| Certificate: | CE/TUV, CE/TUV |

Compact yet powerful, the SUNWAY Portable Power Station delivers 3000W pure sine wave output and 2688Wh LiFePO₄ capacity, providing reliable energy for both home backup and outdoor use. With multiple output ports and flexible charging options — AC, car, or solar — it’s your all-in-one solution for power anytime, anywhere.
| Single carrying case weight | 29.8kg |
| Carrying case dimension | 605x425x442mm |
| Battery charge and discharge life | >2500 times |
| Battery model specifications | LiFePo4 battery |

Off Grid Solar System :
Hot sell off grid solar power system used 10kw-20kw whole house solar system
| Model Number: | SW10W-OFF |
| System Type: | Off Grid Solar System |
| Solar Power: | 10W-20W |
| Output Voltage: | 380V-400V |
| Certificate: | UL/TUV/CE/ISO |

3-15 KW solar system generates average 15000-75000 kwh of Electricity , assuming at least 5 sun hours per day, saving bills and removing the higher tiered rated electric usage.
We also could design the solar system according to your bill.
| Model Number: | SWG-10KW-ON |
| System Type: | On Grid Solar System |
| Solar Power: | 3KW, 8KW, 6KW, 5kW, 10KW, 15KW |
| Output Voltage: | 380-400V |
| Certificate: | CE/TUV, CE/TUV |

hybrid solar system :
hot sale 5kw 8kw 10kw hybrid solar power system 10 kw with CE TUV battery energy storage system
| Model Number: | SWD-8KW-HY |
| System Type: | Hybrid Solar System |
| Solar Power: | 5KW/8KW |
| Output Voltage: | 220v |
| Certificate: | UL/TUV/CE/ISO |

hybrid solar system :
Good quality 3kw 5kw 8kw 10kw hybrid solar power system with WIFI/GPRS Monitoring home energy storage system
| Model Number: | SW-6KW-ESS |
| System Type: | hybrid solar system |
| Solar Power: | 1KW/3KW/6KW |
| Output Voltage: | 380V-400V |
| Certificate: | UL/TUV/CE/ISO |

Sunway Solar offers various hybrid solar energy solutions with reliable performance. This outstanding hybrid solar power system is designed for both homes and small businesses, offering:
Controller Type | MPPT |
| Certificate | CE/TUV |
| Warranty | 30YEARS |
| Place of Origin | China |
| Model Number | SWS10W-SEI-HY |

Off Grid Solar System :
Sunway Solar Off Grid ALL in one system 5kw 8kw ground mounting home energy off grid system
| Model Number: | SWG10KW-OFF |
| System Type: | Off Grid Solar System |
| Solar Power: | 3KW/5KW/6KW/8KW/10KW |
| Output Voltage: | 380V-400V |
| Certificate: | UL/TUV/CE/ISO |

Portable Power Station :
Microgrid mainly has solar power system(Inverter, Solar panels), Energy storage system( AGM, GEL or lithium battery), can be also connect with generator
| Model Number: | SW1000W |
| System Type: | Portable Power Station |
| Solar Power: | 500W/1000W |
| Output Voltage: | 12V |
| Certificate: | UL/TUV/CE/ISO |

Portable Power Station :
Microgrid mainly has solar power system(Inverter, Solar panels), Energy storage system( AGM, GEL or lithium battery), can be also connect with generator
| Model Number: | SW600W |
| System Type: | Portable Power Station |
| Solar Power: | 600W |
| Output Voltage: | 14.4V |
| Certificate: | UL/TUV/CE/ISO |
If you have questions or suggestions,please leave us a message,we will reply you as soon as we can!

Floor 10, Building 7, Cross-Border E-Commerce Supervision Zone, 50 Meters North Of Huguang Road And Qianzhang Road, Hefei, Anhui, China
COPYRIGHT © 2023. SUNWAY SOLAR CO., LTD.丨ALL RIGHTS RESERVED.
