
Sunway 3kW-25kW Solar Power System On-Grid
Solar Panel Type | Monocrystalline Silicon, Polycrystalline Silicon |
Certificate | CE/TUV |
| Warranty | 30YEARS |
| Output Voltage (V) | 230/400V |
| Output Frequency | 50/60HZ |

Solar Panel Type | Monocrystalline Silicon, Polycrystalline Silicon |
Certificate | CE/TUV |
| Warranty | 30YEARS |
| Output Voltage (V) | 230/400V |
| Output Frequency | 50/60HZ |

hybrid solar system :
hot sale 5kw 8kw 10kw hybrid solar power system 10 kw with CE TUV battery energy storage system
| Model Number: | SWS-R5KL-A |
| System Type: | Hybrid Solar System |
| Solar Power: | 4KW/5KW/6KW |
| Output Voltage: | 380V-400V |
| Certificate: | UL/TUV/CE/ISO |

hybrid solar system :
hot sale 5kw 8kw 10kw hybrid solar power system 10 kw with CE TUV battery energy storage system
| Model Number: | SWM-5KW-US-HY |
| System Type: | hybrid solar system |
| Solar Power: | 5KW/8KW/10KW |
| Output Voltage: | 380V-400V |
| Certificate: | UL/TUV/CE/ISO |

| Model Number: | SWG-100KW-ON |
| System Type: | On Grid Solar System |
| Solar Power: | 100kW, 150KW |
| Output Voltage: | 380-400V |
| Certificate: | CE/TUV, CE/TUV |

Off Grid Solar System :
Hot sell off grid solar power system used 10kw-20kw whole house solar system
| Model Number: | SW10W-OFF |
| System Type: | Off Grid Solar System |
| Solar Power: | 10W-20W |
| Output Voltage: | 380V-400V |
| Certificate: | UL/TUV/CE/ISO |

hybrid solar system :
hot sale 5kw 8kw 10kw hybrid solar power system 10 kw with CE TUV battery energy storage system
| Model Number: | SWM-10KW-HY |
| System Type: | Hybrid Solar System |
| Solar Power: | 8KW/10KW/12KW |
| Output Voltage: | 380V-400V |
| Certificate: | UL/TUV/CE/ISO |

The Sunway 100kW/232kWh Liquid-Cooled Energy Storage System is designed to deliver reliable performance in commercial, industrial, and utility-scale settings. This integrated outdoor cabinet features lithium iron phosphate (LFP) batteries, modular PCS, EMS, power distribution, fire protection, and an advanced liquid cooling system that enhances thermal stability and prolongs battery life. With front-access maintenance and intelligent control, it offers a compact, scalable, and high-efficiency energy storage solution ready for rapid deployment.
| Model Number | SWMonet-100CL |
| Battery Rated Energy Storage Capacity | 232 kWh |
| System Voltage Range | 728 V – 936 V |
| Battery Type | Lithium Iron Phosphate (LFP) |
| Communication Protocols | CAN, Ethernet, RS485 |

Battery Capacity | 537.6W |
Battery Type | LiFePO4 |
AC Output Power | 700W |
AC Output Voltage | 100- 230V/50-60Hz |
DC Input | 5-24.5V/2-5A(Max) |

Energy Solar System :
Microgrid mainly has solar power system(Inverter, Solar panels), Energy storage system( AGM, GEL or lithium battery), can be also connect with generator
| Model Number: | SW-EOV24 |
| System Type: | Energy Storage System |
| Solar Power: | 5KW/10KW/15KW/20KW |
| Output Voltage: | 380V-400V |
| Certificate: | UL/TUV/CE/ISO |

Product Datasheet Download
Outdoor energy storage cabinet integrates energy storage battery, modular Pcs, energy management monitoring system, power distribution system,environmental control system and fire control system. Adopting modularized pcs, it is easy to maintain and expand capacity, and the outdoor cabineiadopts front maintenance, which can reduce the footprint and maintenance access, and is characterized by safety and relabiity, rapid deployment.low cost,high energy efficiency and intelligent management.
| Model Number | SWMonet-50C |
| Battery Rated Energy Storage Capacity | 1075kWh |
| System Voltage Range | 672V~864V |
| Battery Type | Lithium Iron Phosphate (LFP) |
| Communication Protocols | CAN, Ethernet, RS485 |
If you have questions or suggestions,please leave us a message,we will reply you as soon as we can!

Floor 10, Building 7, Cross-Border E-Commerce Supervision Zone, 50 Meters North Of Huguang Road And Qianzhang Road, Hefei, Anhui, China
COPYRIGHT © 2023. SUNWAY SOLAR CO., LTD.丨ALL RIGHTS RESERVED.
