
Balcony Solar Energy System 350W 700W With Flexible Solar Panel And Portable Power Supply
| Warranty | PV module 30 years |
| Place of Origin | Anhui, China |
| Solar panel | Mono Solar Panel |
| Pre-sales project design | Y |

| Warranty | PV module 30 years |
| Place of Origin | Anhui, China |
| Solar panel | Mono Solar Panel |
| Pre-sales project design | Y |

Application | Home |
| Solar Panel Type | Monocrystalline Silicon, Polycrystalline Silicon |
| Mounting Type | Ground Mounting |
Certificate | TUV CE |

Application | Home |
| Solar Panel Type | Monocrystalline Silicon, Polycrystalline Silicon |
| Mounting Type | Ground Mounting |
Certificate | TUV CE |

(US split phase)Sunway Energy Storage System | |
SW550M-144 | 5/8/10/20PCS |
Hybrid Solar Inverter | 3/4/5/9.6KW |
Lithium Battery | 10kwh 20kwh 30kwh 40kwh |

hybrid solar system :
hot sale 5kw 8kw 10kw hybrid solar power system 10 kw with CE TUV battery energy storage system
| Model Number: | SWD-8KW-HY |
| System Type: | Hybrid Solar System |
| Solar Power: | 5KW/8KW |
| Output Voltage: | 220v |
| Certificate: | UL/TUV/CE/ISO |

3-15 KW solar system generates average 15000-75000 kwh of Electricity , assuming at least 5 sun hours per day, saving bills and removing the higher tiered rated electric usage.
We also could design the solar system according to your bill.
| Model Number: | SWG-10KW-ON |
| System Type: | On Grid Solar System |
| Solar Power: | 3KW, 8KW, 6KW, 5kW, 10KW, 15KW |
| Output Voltage: | 380-400V |
| Certificate: | CE/TUV, CE/TUV |

3-5 KW solar system generates average 15000-25000 kwh of Electricity , assuming at least 5 sun hours per day, saving bills and removing the higher tiered rated electric usage.
We also could design the solar system according to your bill.
| Model Number: | SWG-5KW-ON |
| System Type: | On Grid Solar System |
| Solar Power: | 5KW |
| Output Voltage: | 380V-400V |
| Certificate: | UL/TUV/CE/ISO |

Off Grid Solar System :
Hot sell off grid solar power system used 3.5kw 5.5kw whole house solar system
| Model Number: | SW3500W-OFF |
| System Type: | Off Grid Solar System |
| Solar Power: | 3500W/5500W |
| Output Voltage: | 380V-400V |
| Certificate: | UL/TUV/CE/ISO |

Solar Panel Type | Monocrystalline Silicon, Polycrystalline Silicon |
Certificate | CE/TUV |
| Warranty | 30YEARS |
| Output Voltage (V) | 230/400V |
| Output Frequency | 50/60HZ |

Energy Solar System :
Microgrid mainly has solar power system(Inverter, Solar panels), Energy storage system( AGM, GEL or lithium battery), can be also connect with generator
| Model Number: | SW-EOV48-U |
| System Type: | Energy Storage System |
| Solar Power: | 5KW/10KW/15KW/20KW |
| Output Voltage: | 380V-400V |
| Certificate: | UL/TUV/CE/ISO |
If you have questions or suggestions,please leave us a message,we will reply you as soon as we can!

Floor 10, Building 7, Cross-Border E-Commerce Supervision Zone, 50 Meters North Of Huguang Road And Qianzhang Road, Hefei, Anhui, China
COPYRIGHT © 2023. SUNWAY SOLAR CO., LTD.丨ALL RIGHTS RESERVED.
