
Sunway Growatt 100kW 120kW 150kW On Grid Solar System
| Model Number: | SWG-100KW-ON |
| System Type: | On Grid Solar System |
| Solar Power: | 100kW, 150KW |
| Output Voltage: | 380-400V |
| Certificate: | CE/TUV, CE/TUV |

| Model Number: | SWG-100KW-ON |
| System Type: | On Grid Solar System |
| Solar Power: | 100kW, 150KW |
| Output Voltage: | 380-400V |
| Certificate: | CE/TUV, CE/TUV |

All-in-one 2MWh containerized energy storage system for C&I applications. Integrated PCS, LFP batteries, cooling, fire protection, and intelligent monitoring in a single IP54 outdoor enclosure.
Optimizes energy costs and reliability. Supports peak shaving, demand response, backup power, and grid services.
Safe, modular, and deployment-ready. Advanced BMS, integrated fire suppression, intelligent thermal management, and scalable design.
| Rated/Maximum AC Power | 1000 kW |
| System Capacity | 2 MWh |
| LFP Batteries | 314 Ah cells |
| DC operating range | 580–1000 V |

Energy Solar System :
Microgrid mainly has solar power system(Inverter, Solar panels), Energy storage system( AGM, GEL or lithium battery), can be also connect with generator
| Model Number: | SW-EOV48-S |
| System Type: | Energy Storage System |
| Solar Power: | 5KW/10KW/15KW/20KW |
| Output Voltage: | 380V-400V |
| Certificate: | UL/TUV/CE/ISO |

Portable Power Station :
Microgrid mainly has solar power system(Inverter, Solar panels), Energy storage system( AGM, GEL or lithium battery), can be also connect with generator
| Model Number: | OPS1200 |
| System Type: | Portable Power Station |
| Solar Power: | 1200W |
| Output Voltage: | 110V |
| Certificate: | UL/TUV/CE/ISO |

hybrid solar system :
hot sale 5kw 8kw 10kw hybrid solar power system 10 kw with CE TUV battery energy storage system
| Model Number: | SWS-R5KL-A |
| System Type: | Hybrid Solar System |
| Solar Power: | 4KW/5KW/6KW |
| Output Voltage: | 380V-400V |
| Certificate: | UL/TUV/CE/ISO |

hybrid solar system :
Good quality 3kw 5kw 8kw 10kw hybrid solar power system with WIFI/GPRS Monitoring home energy storage system
| Model Number: | SW-15KW-ESS |
| System Type: | hybrid solar system |
| Solar Power: | 1KW/3KW/6KW |
| Output Voltage: | 380V-400V |
| Certificate: | UL/TUV/CE/ISO |

Battery Capacity | 537.6W |
Battery Type | LiFePO4 |
AC Output Power | 700W |
AC Output Voltage | 100- 230V/50-60Hz |
DC Input | 5-24.5V/2-5A(Max) |

Solar Panel Type | Monocrystalline Silicon, Polycrystalline Silicon |
Certificate | CE/TUV |
| Warranty | 30YEARS |
| Output Voltage (V) | 230/400V |
| Output Frequency | 50/60HZ |

Off Grid Solar System :
Hot sell off-grid solar power system used 3KW-30KW whole house solar system
| Model Number: | SW3KW-OFF |
| System Type: | Off Grid Solar System |
| Solar Power: | 3KW-30KW |
| Output Voltage: | 380V-400V |
| Certificate: | UL/TUV/CE/ISO |
If you have questions or suggestions,please leave us a message,we will reply you as soon as we can!

Floor 10, Building 7, Cross-Border E-Commerce Supervision Zone, 50 Meters North Of Huguang Road And Qianzhang Road, Hefei, Anhui, China
COPYRIGHT © 2023. SUNWAY SOLAR CO., LTD.丨ALL RIGHTS RESERVED.
