
Sunway 15-50kWh Lithium Ion Battery Pack for Home Energy Storage
| Capacity | 51.2V100AH |
| Chemistry | LFP |
| Module Capacity (kWh) | 5 |
| IP Level | IP54 |
| Communication | CAN |
| Cycle Times | 6000 |

| Capacity | 51.2V100AH |
| Chemistry | LFP |
| Module Capacity (kWh) | 5 |
| IP Level | IP54 |
| Communication | CAN |
| Cycle Times | 6000 |

Grade A lithium battery manufacturing 51.2V 200Ah 10Kwh lithium battery for sale
| Model Number: | LFPWall 5000 |
| Capacity: | 5.12KWH |
| Battery Rated Voltage: | 51.2V |
| Dimensions(mm): | 542*468*197 |
| Weight(kg): | 52 |

Models | SW25100 | SW25200 |
Chemistry | LiFeP04 | |
Nominal Voltage | 25.6V | |
Nominal Capacity | 100Ah(C5,25°C) | 200Ah(C5,25°C) |
Energy | 2560Wh | 5120Wh |
Internal Resistance | ≤50mQ | |

| Model Number | SW-4830 |
| Battery type | LifePO4 Battery(LFP) |
| Battery Rated Voltage | 48V |
| Communication | RS485 |
| Weight(kg) | 15.8kg |

Power Bank Solar residential storage 51.2V 100Ah 150Ah 200Ah LiFePO4 Lithium Battery pack
| Model Number: | SWB48150 |
| Capacity: | 7680WH |
| Battery Rated Voltage: | 51.2V |
| Dimensions(mm): | 480*678*178 |
| Weight(kg): | 60 |

Sunway Deep Cycle 12V 200Ah GEL Solar Battery AGM Storage Battery
Model Number: | SW-12V 200AH-GEL/AGM |
Capacity: | 2400WH |
Battery Rated Voltage: | 12V |
Dimensions(mm): | 522*240*219MM |
Weight(kg): | 57.9 |

Certification | CE/IEC/UN38.3/MSDS |
Dimension | 650*450*250mm |
Weight(Kg) | 115Kg |
| Nominal Voltage (V) | 51.2V |
Nominal Capaaity (AH) | 280AH |

Models | SW25100 | SW25200 |
Chemistry | LiFeP04 | |
Nominal Voltage | 25.6V | |
Nominal Capacity | 100Ah(C5,25°C) | 200Ah(C5,25°C) |
Energy | 2560Wh | 5120Wh |
Internal Resistance | ≤50mQ | |

| Model Number | SW1000V200A |
Dimension (L*W*H) | 570*400*160mm |
| Rated Voltage | 1000V |
| Module Capacity (kWh) | 5 |
| Capacity | 200A |
If you have questions or suggestions,please leave us a message,we will reply you as soon as we can!

Floor 10, Building 7, Cross-Border E-Commerce Supervision Zone, 50 Meters North Of Huguang Road And Qianzhang Road, Hefei, Anhui, China
COPYRIGHT © 2023. SUNWAY SOLAR CO., LTD.丨ALL RIGHTS RESERVED.
