
| Model Number: | SW51B200TW3 |
| Capacity: | 5KWH |
| Battery Rated Voltage: | 51.2V |
| Dimensions(mm): | 580*190*800mm |
| Weight(kg): | 90±0.5Kg |

| Model Number: | SW51B100TW3 |
| Capacity: | 5KWH |
| Battery Rated Voltage: | 51.2V |
| Dimensions(mm): | 450*210*555mm |
| Weight(kg): | 50±0.5Kg |

Solar lithium phosphate battery 24v 100ah 200ah portable lithium battery pack
| Model Number: | SWB12180 |
| Capacity: | 2304WH |
| Battery Rated Voltage: | 12.8V |
| Dimensions(mm): | 520*270*220 |
| Weight(kg): | 31.5 |

| Model Number: | LFPWall 10K |
| Capacity: | 10.24KWH |
| Battery Rated Voltage: | 51.2V |
| Dimensions(mm): | 694*581*219 |
| Weight(kg): | 96 |

Certification | CE/IEC/UN38.3/MSDS |
Dimension | 650*450*250mm |
Weight(Kg) | 115Kg |
| Nominal Voltage (V) | 51.2V |
Nominal Capaaity (AH) | 280AH |

| Model Number | SW-6030 |
| Battery type | LifePO4 Battery(LFP) |
| Battery Rated Voltage | 60V |
| Communication | RS485 |
| Weight(kg) | 15.8kg |

1004.8Wh of energy per unit. The CATL 314Ah LiFePO4 cell utilizes a standardized physical footprint. Integrators can maximize ESS rack density using existing module and thermal frameworks without additional hardware redesign.
| Typical capacity | 314 Ah |
| Storage temperature | -35~60°C |
| Cell Weight | 5.49±0.30Kg |
| Cycle performance | 7000 Cycles@70%SOH |

Standard Voltage | 3.15V/3.20V RT@1C/0.33C Discharge | 3.20V RT@0.33C Discharge | 3.0V RT@0.33C Discharge |
Nominal Capacity | 46.5Ah/46.5Ah RT@1C/0.33C Discharge | 50Ah/50Ah RT@1C/0.33C Discharge | 32Ah/33Ah RT@1C/0.33C Discharge |
Voltage Range | 2.0V~3.65V | 2.0V-3.65V | 1.5-3.95V |
Max Charge Current | 32.6A | 50A | 16A |
Max Discharge Current | 46.5A | 50A | 60A |

Grade A lithium battery manufacturing 51.2V 200Ah 10Kwh lithium battery for sale
| Model Number: | LFPWall 5000 |
| Capacity: | 5.12KWH |
| Battery Rated Voltage: | 51.2V |
| Dimensions(mm): | 542*468*197 |
| Weight(kg): | 52 |
If you have questions or suggestions,please leave us a message,we will reply you as soon as we can!

Floor 10, Building 7, Cross-Border E-Commerce Supervision Zone, 50 Meters North Of Huguang Road And Qianzhang Road, Hefei, Anhui, China
COPYRIGHT © 2023. SUNWAY SOLAR CO., LTD.丨ALL RIGHTS RESERVED.
