
Sunway Deye 1000W 220V Single Phase Micro Inverter
High quality Deye microinverter 1000w 220V On grid inverter for Home Energy Storage Systems
| Model Number: | SUN1000G3-EU-230 |
| Output power: | 1000w |
| Output Voltage: | 60V |
| Size: | 212×230×40mm |
| Weight: | 3.15KG |

High quality Deye microinverter 1000w 220V On grid inverter for Home Energy Storage Systems
| Model Number: | SUN1000G3-EU-230 |
| Output power: | 1000w |
| Output Voltage: | 60V |
| Size: | 212×230×40mm |
| Weight: | 3.15KG |

Deye Solar inverters have been installed in more than 60 countries (e.g. Australia, Brazil, India, the UK, Germany, Italy,Belgium, Spain etc.)
| Model Number: | SUN-6K-SG03LP1-EU |
| Output power: | 3.6kw 5kw 6kw |
| Output Voltage: | 230V |
| Size: | 330*580*232mm |
| Weight: | 20.5KG |

| System Energy | 30KW, 36KW, 40KW, 50KW, 60KW |
| Output Type | Three Phase |
| Type | DC/AC Inverters |
| Input Voltage | 620V |
| Output Voltage | 230/400V |

Sunwaysolar Off Grid Inverter Solar Growatt 3500w 5000w 230V Mppt Inverters Without Battery
| Model Number: | SPF 3500-5000ES |
| Output power: | 3.5-5kw |
| Output Voltage: | 230V |
| Size: | 330/485/135mm |
| Weight: | 11.5KG |

| System Energy | 50kw/60kw |
| Output Type | Three Phase |
| Type | DC/AC Inverters |
| Input Voltage | 620V |
| Output Voltage | 230/400V |
| Output Current | 80A |
| Certificate | CE/IEC |

GROWATT Off-grid 3000w 220V Inverter Pure Sine Wave Power Inverter Single Phase
| Model Number: | SPF 3000TL LVM-48P |
| Output power: | 3kw |
| Output Voltage: | 230V |
| Size: | 130/350/455mm |
| Weight: | 11.5KG |

| Model Number: | SW8-12KLP1-EU |
| Output power: | 8-12KW |
| Output Voltage: | 360V |
| Size(mm): | 785 * 614 * 258 |
| Weight(KG): | 51 |

Growatt 30kw 40kw 380V High Effciency Triple Phase Grid Tied Solar Inverter
| Model Number: | MID30-40KL3-X |
| Output power: | 30-40kw |
| Output Voltage: | 380V |
| Size: | 580/435/230mm |
| Weight: | 30KG |

A smart all-in-one solution that links solar, battery, grid, and loads with high efficiency and stable power delivery. Equipped with dual MPPTs, wide battery compatibility, UPS-level backup, and Bluetooth/WiFi monitoring, it offers flexible control, multiple charging modes, and reliable protection—ideal for modern home and commercial energy systems.
| Protecting Level | IP20/IP54 |
| Parallel capacity | 1-6 Unit |
| Efficiency | 99.90% |
| Deep customization | Support |

Sunway Growatt 30kw 50kw 380V Triple Phase On Grid Solar Inverter
| Model Number: | 30000TL3-S |
| Output power: | 30-50kw |
| Output Voltage: | 380V |
| Size: | 470*754*270mm |
| Weight: | 48KG |
If you have questions or suggestions,please leave us a message,we will reply you as soon as we can!

Floor 10, Building 7, Cross-Border E-Commerce Supervision Zone, 50 Meters North Of Huguang Road And Qianzhang Road, Hefei, Anhui, China
COPYRIGHT © 2023. SUNWAY SOLAR CO., LTD.丨ALL RIGHTS RESERVED.
