
Sunway Deye 2000W 220V Single Phase Micro Inverter
High quality Deye microinverter 2000w 220V On grid inverter for Home Energy Storage Systems
| Model Number: | SUN2000G3-EU-230 |
| Output power: | 2000w |
| Output Voltage: | 60V |
| Size: | 267×300×42mm |
| Weight: | 5.2KG |

High quality Deye microinverter 2000w 220V On grid inverter for Home Energy Storage Systems
| Model Number: | SUN2000G3-EU-230 |
| Output power: | 2000w |
| Output Voltage: | 60V |
| Size: | 267×300×42mm |
| Weight: | 5.2KG |

Support for Time-of-use Optimization
Configurable Operation Modes
AFCl (Optional) & Rapid Shutdown Ready
Build in Anti-feed-in Function
200% unbalanced output, each phase (Below 10kW)

Growatt on grid solar inverter 15KW 20KW 25KW on grid 10kva 3 phases solar inverter
| Model Number: | MID 15-25KTL3-X |
| Output power: | 15-25kw |
| Output Voltage: | 380V |
| Size: | 525*395*222mm |
| Weight: | 23KG |

High quality Deye microinverter 600w 220V On grid inverter for Home Energy Storage Systems
| Model Number: | SUN600G3-EU-230 |
| Output power: | 600w |
| Output Voltage: | 60V |
| Size: | 212×230×40mm |
| Weight: | 3.15KG |

Sunway Growatt 30kw 50kw 380V Triple Phase On Grid Solar Inverter
| Model Number: | 30000TL3-S |
| Output power: | 30-50kw |
| Output Voltage: | 380V |
| Size: | 470*754*270mm |
| Weight: | 48KG |

Deye Solar inverters have been installed in more than 60 countries (e.g. Australia, Brazil, India, the UK, Germany, Italy,Belgium, Spain etc.)
| Model Number: | SUN 3.6/5K/6K-SG03LP1-EU |
| Output power: | 3.6KW 5KW 6KW |
| Output Voltage: | 220/230Vac |
| Size(mm): | 330*580*232mm |
| Weight(KG): | 25kg |

SUNWAY 3.5 kw 5kw MPPT solar inverters 3000w 5000w solar power inverter 230 volt inverter off grid for solar system
| Model Number: | SK 5500P-48L |
| Output power: | 5.5kw |
| Output Voltage: | 230V |
| Size: | 448*295*129mm |
| Weight: | 10KG |

Commercial Use 10KW 12KW 18KW 20KW 3 Phase Growatt Grid Tied Solar Inverter With High Quality
| Model Number: | MOD 10000TL3-X |
| Output power: | 3-15kw |
| Output Voltage: | 380V |
| Size: | 425*387*178mm |
| Weight: | 14KG |

Deye Solar inverters have been installed in more than 60 countries (e.g. Australia, Brazil, India, the UK, Germany, Italy,Belgium, Spain etc.)
| Model Number: | SUN-16K-SG01LP1-EU |
| Output power: | 12kw 14kw 16kw |
| Output Voltage: | 230V |
| Size: | 464W*798.4H*300D(mm) |
| Weight: | 48.5KG |

97.6% High Frequency lsolation Charge and Discharge Efficiency
Integrated WlFl Monitoring & Remote Parameter Setting
Plug & Play, Easy Maintenance
IP 65 Water-resistant & Dustproof
If you have questions or suggestions,please leave us a message,we will reply you as soon as we can!

Floor 10, Building 7, Cross-Border E-Commerce Supervision Zone, 50 Meters North Of Huguang Road And Qianzhang Road, Hefei, Anhui, China
COPYRIGHT © 2023. SUNWAY SOLAR CO., LTD.丨ALL RIGHTS RESERVED.
