
Sunway NEP 600W 800W 220V Single Phase Micro Inverter
High quality NEP microinverter 2000w 220V On grid inverter for Home Energy Storage Systems
| Model Number: | BDM800 |
| Output power: | 2000w |
| Output Voltage: | 3.36V |
| Size: | 268x250x42mm |
| Weight: | 2.9KG |

High quality NEP microinverter 2000w 220V On grid inverter for Home Energy Storage Systems
| Model Number: | BDM800 |
| Output power: | 2000w |
| Output Voltage: | 3.36V |
| Size: | 268x250x42mm |
| Weight: | 2.9KG |

Deye Solar inverters have been installed in more than 60 countries (e.g. Australia, Brazil, India, the UK, Germany, Italy,Belgium, Spain etc.)
| Model Number: | SUN-8K-SG01LP1-EU |
| Output power: | 8kw |
| Output Voltage: | 230V |
| Size: | 420W*670H*233D(mm) |
| Weight: | 32KG |

SUNWAY 3.5 kw 5kw MPPT solar inverters 3000w 5000w solar power inverter 230 volt inverter off grid for solar system
| Model Number: | SK 5500P-48L |
| Output power: | 5.5kw |
| Output Voltage: | 230V |
| Size: | 448*295*129mm |
| Weight: | 10KG |

| System Energy | 50kw/60kw |
| Output Type | Three Phase |
| Type | DC/AC Inverters |
| Input Voltage | 620V |
| Output Voltage | 230/400V |
| Output Current | 80A |
| Certificate | CE/IEC |

Being a leading hybrid solar inverter supplier, Sunway Solar delivers a 3-30KW high-voltage solar inverter with a maximum efficiency of 98%.
This 3-phase solar inverter can seamlessly switch between on-grid and off-grid power. Enjoy energy efficiency and savings with our intelligent hybrid solar system for home!
| Model Number:AF15K-TH | SW12-30KHP3EU2 |
| Output power: | 3-30kw |
| Output Voltage: | 230/400 |
| Size: | 558 x 535 x 260 mm |
| Weight: | 36kg |

High quality Deye microinverter 800w 220V On grid inverter for Home Energy Storage Systems
| Model Number: | SUN800G3-EU-230 |
| Output power: | 800w |
| Output Voltage: | 60V |
| Size: | 212×230×40mm |
| Weight: | 3.15KG |

High quality Deye microinverter 1600w 220V On grid inverter for Home Energy Storage Systems
| Model Number: | SUN1600G3-EU-230 |
| Output power: | 1600w |
| Output Voltage: | 60V |
| Size: | 267×300×42mm |
| Weight: | 5.2KG |

Growatt On Grid Solar Inverter Mid 2500w 6000w 220V Dual Mppt Trackers Growatt On Grid Inverter With USB
| Model Number: | MIN 4200TL-X |
| Output power: | 2.5-6kw |
| Output Voltage: | 230V |
| Size: | 355*419*158mm |
| Weight: | 15KG |

Support for Time-of-use Optimization
Configurable Operation Modes
AFCl (Optional) & Rapid Shutdown Ready
Build in Anti-feed-in Function
200% unbalanced output, each phase (Below 10kW)

Deye Solar inverters have been installed in more than 60 countries (e.g. Australia, Brazil, India, the UK, Germany, Italy,Belgium, Spain etc.)
| Model Number: | SUN-16K-SG01LP1-EU |
| Output power: | 16KW |
| Output Voltage: | 230V |
| Size: | 464*763*282(mm) |
| Weight: | 52KG |
If you have questions or suggestions,please leave us a message,we will reply you as soon as we can!

Floor 10, Building 7, Cross-Border E-Commerce Supervision Zone, 50 Meters North Of Huguang Road And Qianzhang Road, Hefei, Anhui, China
COPYRIGHT © 2023. SUNWAY SOLAR CO., LTD.丨ALL RIGHTS RESERVED.
