
SUNWAY 72V Power Lithium Battery for Low-speed electric vehicle series
| Model Number: | SW-7230 |
| Battery type | LifePO4 Battery(LFP) |
| Battery Rated Voltage: | 72V |
| Protection | ip54 |
| Weight(kg): | 30kg |

| Model Number: | SW-7230 |
| Battery type | LifePO4 Battery(LFP) |
| Battery Rated Voltage: | 72V |
| Protection | ip54 |
| Weight(kg): | 30kg |

| Capacity | 51.2V100AH |
| Chemistry | LFP |
| Module Capacity (kWh) | 5 |
| IP Level | IP54 |
| Communication | CAN |
| Cycle Times | 6000 |

| Single Module Capacity | 5.12kwh |
| Nominal Voltage | 51.2V |
| Installation Method | Stacked mode |
| Dimension/module | 600*440*200mm |
| Communication Protocol | CAN/RS485/RS232(WIFI Optional) |
| Cell Type | LFP |

| Model Number | SE-G5.1 Pro-B |
Dimension | 440*133*540mm |
Weight(Kg) | 45KG |
| Nominal Voltage (V) | 51.2V |
Nominal Capaaity (AH) | 100Ah/ 5.12kwh |

Grade A lithium battery manufacturing 51.2V 50Ah 2.5Kwh lithium battery for sale
| Model Number: | LFPWall 2500 |
| Capacity: | 2.56KWH |
| Battery Rated Voltage: | 51.2V |
| Dimensions(mm): | 537*365*196 |
| Weight(kg): | 30 |

1004.8Wh of energy per unit. The CATL 314Ah LiFePO4 cell utilizes a standardized physical footprint. Integrators can maximize ESS rack density using existing module and thermal frameworks without additional hardware redesign.
| Typical capacity | 314 Ah |
| Storage temperature | -35~60°C |
| Cell Weight | 5.49±0.30Kg |
| Cycle performance | 7000 Cycles@70%SOH |

Solar lithium phosphate battery 24v 100ah 200ah portable lithium battery pack
| Model Number: | SWB12180 |
| Capacity: | 2304WH |
| Battery Rated Voltage: | 12.8V |
| Dimensions(mm): | 520*270*220 |
| Weight(kg): | 31.5 |

New Arrival 51.2V 2.5kWh 5kWh 10kWh 20kWh Sunway Stack Lithium Battery Energy Storage Battery
| Model Number: | SW48B-HV-2500 |
| Capacity: | 2.5-20KWH |
| Battery Rated Voltage: | 48-384V |
| Dimensions(mm): | 580*220*202.5 |
| Weight(kg): | 23.5 |

| Model Number: | SW51B200TW3 |
| Capacity: | 5KWH |
| Battery Rated Voltage: | 51.2V |
| Dimensions(mm): | 580*190*800mm |
| Weight(kg): | 90±0.5Kg |

| Model Number: | LFPWall 10K |
| Capacity: | 10.24KWH |
| Battery Rated Voltage: | 51.2V |
| Dimensions(mm): | 694*581*219 |
| Weight(kg): | 96 |
If you have questions or suggestions,please leave us a message,we will reply you as soon as we can!

Floor 10, Building 7, Cross-Border E-Commerce Supervision Zone, 50 Meters North Of Huguang Road And Qianzhang Road, Hefei, Anhui, China
COPYRIGHT © 2023. SUNWAY SOLAR CO., LTD.丨ALL RIGHTS RESERVED.
