
High Voltage Deye BOS-G(Pro) 5.12kWh Lithium Ion Battery
| Protection Class | IP20 |
Dimension | 530*602 *1599mm/530*602*2187mm |
Weight(Kg) | 408KG /594KG |
| Nominal Voltage (V) | 51.2V |
Nominal Capaaity (AH) | 51.2 |

| Protection Class | IP20 |
Dimension | 530*602 *1599mm/530*602*2187mm |
Weight(Kg) | 408KG /594KG |
| Nominal Voltage (V) | 51.2V |
Nominal Capaaity (AH) | 51.2 |

| Model Number: | SW-7230 |
| Battery type | LifePO4 Battery(LFP) |
| Battery Rated Voltage: | 72V |
| Protection | ip54 |
| Weight(kg): | 30kg |

| Model Number | SW-4830 |
| Battery type | LifePO4 Battery(LFP) |
| Battery Rated Voltage | 48V |
| Communication | RS485 |
| Weight(kg) | 15.8kg |

| Model Number: | SW51B100TW3 |
| Capacity: | 5KWH |
| Battery Rated Voltage: | 51.2V |
| Dimensions(mm): | 450*210*555mm |
| Weight(kg): | 50±0.5Kg |

Solar lithium phosphate battery 24v 100ah 200ah portable lithium battery pack
| Model Number: | SWB12180 |
| Capacity: | 2304WH |
| Battery Rated Voltage: | 12.8V |
| Dimensions(mm): | 520*270*220 |
| Weight(kg): | 31.5 |

| Model Number | SW-6030 |
| Battery type | LifePO4 Battery(LFP) |
| Battery Rated Voltage | 60V |
| Communication | RS485 |
| Weight(kg) | 15.8kg |

Power Bank Solar residential storage 51.2V 100Ah 150Ah 200Ah LiFePO4 Lithium Battery pack
| Model Number: | SWB48150 |
| Capacity: | 7680WH |
| Battery Rated Voltage: | 51.2V |
| Dimensions(mm): | 480*678*178 |
| Weight(kg): | 60 |

Sunway Deep Cycle 12V 200Ah GEL Solar Battery AGM Storage Battery
Model Number: | SW-12V 200AH-GEL/AGM |
Capacity: | 2400WH |
Battery Rated Voltage: | 12V |
Dimensions(mm): | 522*240*219MM |
Weight(kg): | 57.9 |

china supplier 51.2V 55Ah 150Ah 2.8Kwh 7.6Kwh high energy lto lithium titanate lifepo4 battery
| Model Number: | Ground ECO2800 |
| Capacity: | 2.8kWH |
| Battery Rated Voltage: | 51.2V |
| Dimensions(mm): | 480*280*210 |
| Weight(kg): | 30 |
If you have questions or suggestions,please leave us a message,we will reply you as soon as we can!

Floor 10, Building 7, Cross-Border E-Commerce Supervision Zone, 50 Meters North Of Huguang Road And Qianzhang Road, Hefei, Anhui, China
COPYRIGHT © 2023. SUNWAY SOLAR CO., LTD.丨ALL RIGHTS RESERVED.
