
High Voltage Deye BOS-G(Pro) 5.12kWh Lithium Ion Battery
| Protection Class | IP20 |
Dimension | 530*602 *1599mm/530*602*2187mm |
Weight(Kg) | 408KG /594KG |
| Nominal Voltage (V) | 51.2V |
Nominal Capaaity (AH) | 51.2 |

| Protection Class | IP20 |
Dimension | 530*602 *1599mm/530*602*2187mm |
Weight(Kg) | 408KG /594KG |
| Nominal Voltage (V) | 51.2V |
Nominal Capaaity (AH) | 51.2 |

Standard Voltage | 3.15V/3.20V RT@1C/0.33C Discharge | 3.20V RT@0.33C Discharge | 3.0V RT@0.33C Discharge |
Nominal Capacity | 46.5Ah/46.5Ah RT@1C/0.33C Discharge | 50Ah/50Ah RT@1C/0.33C Discharge | 32Ah/33Ah RT@1C/0.33C Discharge |
Voltage Range | 2.0V~3.65V | 2.0V-3.65V | 1.5-3.95V |
Max Charge Current | 32.6A | 50A | 16A |
Max Discharge Current | 46.5A | 50A | 60A |

Solar lithium phosphate battery 24v 100ah 200ah portable lithium battery pack
| Model Number: | SWB12180 |
| Capacity: | 2304WH |
| Battery Rated Voltage: | 12.8V |
| Dimensions(mm): | 520*270*220 |
| Weight(kg): | 31.5 |

| Capacity | 51.2V100AH |
| Chemistry | LFP |
| Module Capacity (kWh) | 5 |
| IP Level | IP54 |
| Communication | CAN |
| Cycle Times | 6000 |

sunway 51.2V 100Ah 200Ah 5Kwh 10Kwh lithium ion battery pack deep cycle lithium ion solar battery
| Model Number: | SWB48100 |
| Capacity: | 5-28KWH |
| Battery Rated Voltage: | 51.2V |
| Dimensions(mm): | 442*460*180a |
| Weight(kg): | 52 |

| Model Number | SW-4830 |
| Battery type | LifePO4 Battery(LFP) |
| Battery Rated Voltage | 48V |
| Communication | RS485 |
| Weight(kg) | 15.8kg |

Sunway Deep Cycle 12V 200Ah GEL Solar Battery AGM Storage Battery
Model Number: | SW-12V 200AH-GEL/AGM |
Capacity: | 2400WH |
Battery Rated Voltage: | 12V |
Dimensions(mm): | 522*240*219MM |
Weight(kg): | 57.9 |

Energy Storage 30-86KWH Hybrid Lithium Battery Solar Power System 100kw with EMS
| Model Number: | LFP3048 |
| Capacity: | 48KWH |
| Battery Rated Voltage: | 460V |
| Dimensions(mm): | 1220*860*1850 |
| Weight(kg): | 750 |

| Model Number: | SW51B200TW3 |
| Capacity: | 5KWH |
| Battery Rated Voltage: | 51.2V |
| Dimensions(mm): | 580*190*800mm |
| Weight(kg): | 90±0.5Kg |

SUNWAY TW2 Wall-Mounted LFP Battery Built for heavy residential loads. Pure engineering data. Zero fluff.
Extreme Safety: >20% electrical redundancy. Built-in BMS and physical circuit breaker.
Long Life: 4,000+ cycles at 25°C. Solid 10-year design life.
Fast Setup: RS485, CAN, and optional Bluetooth. It talks to most inverters instantly.
Nominal Capacity (AH) | 102/204AH |
| Capacity | 5/10KWH |
| Battery Rated Voltage | 51.2V |
| Design Life | 10 years+ |
| Certification | CE/IEC/UN38.3/MSDS |
If you have questions or suggestions,please leave us a message,we will reply you as soon as we can!
Sunway 144cells 182mm 555W 580W Monocrystalline Half Cell Solar Panel
CATL 3.2V 314Ah LiFePO4 Battery Cell
Sunway Intelligent Air Cooling 1000kW 2150kWh Outdoor Cabinet Energy Storage System
Sunway 144cells 166mm 380W 400W Monocrystalline HJT Solar Panel
SUNWAY 2084Wh Balcony Energy Storage System All In One

Floor 10, Building 7, Cross-Border E-Commerce Supervision Zone, 50 Meters North Of Huguang Road And Qianzhang Road, Hefei, Anhui, China
COPYRIGHT © 2023. SUNWAY SOLAR CO., LTD.丨ALL RIGHTS RESERVED.
