
Sunway 100W-200W Solar Panel

| Cell size | 156.75mmx156.75mm |
| Panel Efficiency | 18.151% |
| Warranty | 30 Years |


| Cell size | 156.75mmx156.75mm |
| Panel Efficiency | 18.151% |
| Warranty | 30 Years |

Sunway Monocrystalline Solar Panels All Black 425W 420W 410W 405W Eu Solar Panel From China
| Model Number: | SW420M-108 |
| Power Range: | 420W |
| Dimensions: | 1762*1134*30mm |
| Weight: | 21.8kg |
| Certificate: | CE/TUV |

Hlaf Cell Solar Panel:
High power 500watt solar panel 565w 580w 585w mono photovoltaic module pv solar panel 565w
| Model Number: | JKM565N-72HL4 |
| Power Range: | 565W-585W |
| Dimensions: | 2278mm*1134mm*35mm |
| Weight: | 28kg |
| Certificate: | CE/TUV |

| Battery arrangement | 108 (6×18) |
| Junction Box | Split junction box, IP68 |
| Output line | 4mm2, ±1200mm Wire length can be customized |
| Glass | Single glass, 3.2mm coated tempered glass |
| Frame | Anodized aluminum alloy frame |
| Component weight | 20.8kg |
| Component size | 1722×1134×30mm |
| Packaging Information | 36 p/pallet 216 p/20-foot flat cabinet 936 p/40-foot high cabinet |

| Reliable Quality |
| Positive power tolerance: 0~+5W |
| 100% EL Double-inspection ensures modules are defects free |
| Modules Binned by Current to improve system performance |
| Potential induced Degradation (PID) Resistant |

Sunway Monocrystalline Solar Panels All Black 425W 420W 410W 405W Eu Solar Panel From China
| Model Number: | SW425M-144 |
| Power Range: | 405W-425W |
| Dimensions: | 1762*1134*30mm |
| Weight: | 21.8kg |
| Certificate: | CE/TUV |

Sunway HJT 9bb half cut bifacial double glass module 380w 385w 390w 395w 400w monocrystalline solar panels
| Model Number: | SW400M-120 |
| Power Range: | 380W-400W |
| Dimensions: | 1755*1038*30mm |
| Weight: | 22.8kg |
| Certificate: | CE/TUV |

Shingled Solar Panel: Roofing Sheet Full Black Shingle 385w 390w 405w 410w Solar Panel Solar Set
| Model Number: | SW410M-120 |
| Power Range: | 385W-410W |
| Dimensions: | 1719*1140*35mm |
| Weight: | 22kg |
| Certificate: | CE/TUV |

Want a reliable bifacial solar panel and reduced costs? Sunway Solar offers the N-type bifacial solar panel at the best prices:
Model | SWS75N-144 |
Power | 555W-575W |
| Weight(kg) | 30.5kg |
| Dimensions(L*W*H)(mm) | 2278*1134*30mm |
If you have questions or suggestions,please leave us a message,we will reply you as soon as we can!

Floor 10, Building 7, Cross-Border E-Commerce Supervision Zone, 50 Meters North Of Huguang Road And Qianzhang Road, Hefei, Anhui, China
COPYRIGHT © 2023. SUNWAY SOLAR CO., LTD.丨ALL RIGHTS RESERVED.
